Reprezentacja w sprawach karnych

Reprezentując Klientów w sprawach karnych, kierujemy się zasadą aktywnego działania na każdym etapie sprawy – nie tylko w postępowaniu sądowym, ale także prokuratorskim. Składanie wniosków dowodowych i pism procesowych już na etapie postępowania przygotowawczego pozwala skierować sprawę na korzystne tory, a przynajmniej przygotowuje grunt pod dalszą obronę.

Ma to szczególne znaczenie po nowelizacji kodeksu postępowania karnego, która miała miejsce w lipcu 2015 r. W chwili obecnej sędzia nie ma obowiązku samodzielnie poszukiwać dowodów i badać wszystkich aspektów sprawy. Oczekuje się inicjatywy stron i ewentualne zaniechania w tym zakresie będą negatywnie rzutować na ich sytuację.

W naszej Kancelarii oferujemy całościową reprezentację zarówno oskarżonych/podejrzanych jak i pokrzywdzonych. W odniesieniu do tych ostatnich zawsze uwzględniamy interesy majątkowe strony. Prawo karne zawiera wiele narzędzi, pozwalających na dochodzenie naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem. Po konsultacji z Klientem/Klientką zawsze dobieramy najkorzystniejsze z nich, przy czym niekiedy konieczne jest sięgnięcie do rozwiązań prawa cywilnego. W takich wypadkach szczególnie przydatne okazuje się połączenie naszego różnorodnego doświadczenia zawodowego.

 

 

  • Jeżeli są Państwo zainteresowani tą usługą lub chcielibyście uzyskać więcej informacji to prosimy o wysłanie wiadomości.
    Formularz kontaktowy
  • Udostępnij
Kontakt
Powrót do góry
Analitics